Krásy Chorvatska


Krásy Chorvatska

Na pobřeží Jaderského moře se nachází malá a krásná země zvaná Chorvatsko. Známá pro svůj své kouzelné pláže, ostrůvky a milé lidi. Chorvatsko má pro průměrného turistu vše, po čem může toužit. Milovníka přírody, hledače dobrodružství, nadšence historie nebo milovníka nakupování, Chorvatsko uspokojí svou nádherou. Milovníci přírody si mohou vybrat ze všeho, včetně potápění, jízdy na horských kolech, pěší turistiky a mnohem více. Země má také jedinečnou historii. Má také vytříbenou kuchyní a mnoho mezinárodně uznávaných hotelů.

Panenská příroda

Má kilometry krásného neprozkoumaného pobřeží. Bílé písky, průzračné čistá modrá vody a nejenom to, Chorvatsko má také nádherné hory a čisté řeky. Turisté obvykle přijíždějí do Chorvatska kvůli jeho plážím a písku, ale milovníci přírody nikdy nemohou vynechat 8 národních parků. Parky jsou plné flóry a fauny a kaskádových vodopádů. Chorvatská fauna je plná divoké zvěře od medvěda přes divoké ovce až po rysa. Většina země je zde chráněna. Existuje asi 44 druhů rostlinných druhů, které jsou chráněny, a 381 druhů volně žijících živočichů.

Záhřeb – hlavní město

Jeďte přímo do Záhřebu, hlavního města Chorvatska, a prozkoumejte muzea, která toto místo má. Záhřebu se také říká město muzeí, protože na tomto místě je více muzeí na kilometr čvereční než na kterémkoli jiném místě na světě. Toto místo není turisty tak oblíbené, a proto si můžete užít tiché večerní posezení v jedné z kaváren a jednoduše sledovat svět kolem.

Trogir

Trogir je další nádherné město, které Chorvatsko nabízí. Toto je jedno z nejlepších míst, kde se můžete zastavit na dalmatském pobřeží. Kostel sv. Vavřince je jednou z největších staveb v Trogiru. Kromě toho má Chorvatsko také více než 20 naturistických letovisek, nudistické pláže a mnoho dalšího. Při vstupu do Chorvatska si uschovejte své pasy a další dokumenty, abyste zajistili bezpečný a příjemný výlet bez potíží.


Napsat komentář