Kouzelná dobrodružství v Chorvatsku


Kouzelná dobrodružství v Chorvatsku

Kouzelná dobrodružství v Chorvatsku se stovkami jiskřivých vodopádů a více než tisícem ostrovů uprostřed modré moře, zelených horských řek a potoků, panenských kaňonů, divokého krasu a mírných plání. Uhnízděný mezi Alpami a Jaderským mořem, v jihovýchodní části evropského kontinentu, Chorvatsko žárlivě chrání osm národních parků, deset přírodních parků a celou řadu zvláštních rezervací, včetně života rostlin, zvířat , geologické útvary, hydrologické jevy, vše v malé, ale bohaté oblasti, kterou lze cestovat autem z jednoho konce na druhý za jediný den.

Kouzelná příroda

 

Mnoho řek vede mezi řekami, vrcholky hor, malými ostrovními přístavy a plážemi, které vedou k ilyrským pevnostem, k římským ruinám, k městům a městům, která jsou sama o sobě památkami, k etno-entitám populární architektury. Nesčetné stezky a turistické stezky vás vyzývají, abyste se vydali do krásy a objevili kouzlo přírody – v horách, údolích řek a kaňonech, přes krasové pláně a husté lesy, na ostrovy spojené se skalami a svěží zelené kopce. V rámci tohoto nejrůznějšího reliéfu se mohou chodci a pěší turisté dostat i do nejzáhadnějších oblastí mezi mořem a nejvyšším vrcholem Dinary (1831 m): v přírodních parcích, přírodních rezervacích, národních parcích a dalších oblastech se zvláštními atrakcemi z hlediska dobrodružství – ve slovanských a baranjských oblastech, v severním Chorvatsku (Hrvatsko zagorje, Medimurje, Podravina), Gorském kotaru, na Istrii, v Dalmácii a v záhořích, na stovkách ostrovů a ostrovů a po celé délce pohoří Dinara podél pobřeží.

Je libo plachtění?

Pak jsou tu Ucka, Velebit, Mosor, Biokovo, Snijeznica na dalekém jihu – ropa nabízející řadu výzev. Plachtění Je snadné zachytit příznivé větry mezi takovým počtem ostrovů, jaké existují v chorvatských teritoriálních vodách – ať už fouká ze země nebo z moře. Síla větru a vln není neobvykle nadměrná, ale měla by Vám stačít se proplavit do nejbližší chráněné zátoky. Plně vybavené plachetnice různých kategorií (s kapitánem nebo bez něj) si můžete pronajmout v kterémkoli z desítek přístavů nacházejících se nahoře i dole na pobřeží a na ostrovech. Jachtařské kluby a přístavy jsou četné a dobře vybavené. Doporučujeme plachtění v Zadaru, Šibeniku a Dubrovníku .

Krásy skal

Horolezci a freestyle horolezci najdou správné lezecké prostředí jak v kontinentálních, tak i přímořských oblastech, přičemž některá lezecká místa se nacházejí docela blízko měst a oblíbených chorvatských prázdninových letovisek (Záhřeb, Ogulin, Rovinj, Paiin, Split, Ornls …]. Trasy v rozmezí od několika metrů pro začátečníky až po několik set metrů pro odborníky jsou otevřené pro nadšence horolezectví na skalách Paklenica, Velebit, Ucka, v pohoří Dinara (včetně Dinara-Ornis), Mosor, Biokovo a dalších atd. ostrovy (Brač, Vis, Mljet). Nejznámějšími horolezeckými cíli v kontinentálních částech země jsou hory Klek, Papuk, Kalnik, Samarske stijene a Bijele stijene Myslím, že budete mít perfektní dovolenou v Chorvatsku


Napsat komentář